0 Košarica
0
Početna Savjeti i novosti U 5 koraka do lijepih i njegovanih stopala

U 5 koraka do lijepih i njegovanih stopala

11. svibanj 2017.

Lijepa i njegovana stopala su jedno od detalja koje svatko primijeti, posebno kod žena. Žene posvećuju veću brigu oko njege noktiju i stopala. Kod nekih je koža na stopalima sklonija suhoći, zadebljanju i ljuštenju. No pravilnom i redovitom njegom može se postići da Vam koža bude mekana i glatka. 

U slučaju gljivičnih infekcija stopala i noktiju potrebna je intenzivnija briga kako bi se spriječile neugodnosti koje atletsko stopalo proizvodi. Gljivična oboljenja s kože se šire na nokte te uzrokuju njihovo propadanje što nikako ne izgleda lijepo niti zdravo. 

Svakodnevnom redovitom njegom stopala koža postaje mekana, baršunasta, bez zadebljanja, uraslih noktiju i grube kože.  

Pokušajte sa ovih 5 koraka u njezi stopala: 

1. Opustite stopala u toploj kupki

Njega stopala započinje već samim tuširanjem i nakon tuširanja. Već tada je koža mekša i spremna za daljnju njegu. Gruba i ispucala koža sa zadebljanjima ipak zahtjeva duži tretman kako bi omekšala. Kupka za stopala će pripremiti kožu, omekšati, potaknuti cirkulaciju i dezodorirati.  

Poželjno je da kupka za stopala sadrži eterična ulja kako bi pružila maksimalnu svježinu i revitalizaciju. Osnovna namjena kupke je da omekša kožu, spriječi neugodne mirise i pripremi kožu za daljnju njegu. 

Dovoljno je staviti 1 pakiranje kupke u obliku soli ili 30 ml tekuće kupke za stopala u 4-5 litara tople vode. Namakati stopala od 15 do 20 minuta. Ako nemate odgovarajuću kupku za stopala jednostavno u toplu vodu dodajte šaku morske soli i eteričnog ulja bora, lavande, ružamarina ili čajevca kako biste spriječili širenje i pojavu infekcije.

2. Pilingom pripremite stopala za njegu

Kako napraviti piling za stopala?

Osim lica i tijela i stopalima je potreban piling odnosno odstranjenje mrtvih stanica. Pilingom dobivate glatku i nježnu kožu. On je i dobra priprema za daljnju njegu stopala odgovarajućom kremom. 

Piling stopala možete napraviti sami: pomiješajte određenu količinu maslinovog ulja i morske soli ili smeđeg šećera. Možete mu dodati eterična ulja poput lavande radi osvježavajućeg mirisa i dezodoriranja.Tom smjesom dobro istrljajte cijela stopala, a nakon toga isperite toplom vodom. Ako imate jako raspucalu kožu onda ovaj korak možete i preskočiti i odmah krenuti sa sljedećim. Piling napravite najmanje jedanput tjedno. 

3. Rašpice odstranjuju grubu kožu na stopalima

Rašpica za tvrdu kožu stopala

Treći korak u njezi stopala je ključan želite li se riješiti ispucale, zadebljale i grube kože. Za odstranjivanje odumrlih stanica kože sa stopala možete koristiti razne rašpice, kamen za pete ...

Kod tvrdokornih zadebljanja i jako ispucale kože preporučujemo Scholl baterijsku rašpicu za stopala s dijamantnim kristalima. To je profesionalni proizvod za njegu stopala kod kuće. Vrlo učinkovito odstranjuje grubu kožu, smanjuje zadebljanja na koži i ostavlja kožu glatkom i mekanom. Nakon što ste napravili prethodne korake poput kupke i/ili pilinga ovim korakom se rješavate rožnatih nakupina na koži. 

4. Najbolje kreme za njegu kože stopala

Najbolje kreme za njegu stopala

Izbor kreme za njegu kože stopala ovisi o zahtjevima i stanju kože. Ako je koža samo suha možete koristiti i obični melem za njegu stopala. No ako imate raspucale pete, fisure onda preporučujemo kreme s većim udjelom ureje (Gehwol melem za raspucale pete, Eucerin kremu s 10% urejom ili Scholl K+ kremu). 

Za kožna zadebljanja postoje i specijalne kreme za tu svrhu poput Gehwol balzama za zadebljalu kožu. Pravilnom i redovitom njegom koja počinje kupkom, odstranjivanjem mrtvih stanica kože rašpicom i omekšavanjem kremom zadebljala koža nestaje.

Neugodni mirisi uzrokovani pretjeranim znojenjem stopala čest su problem posebno u ljetnim danima. U tom slučaju za njegu stopala odaberite kreme koje osim što njeguju i dezodoriraju stopala, dakle sprječavaju neugodne mirise, smanjuju znojenje, održavaju stopala suhim te sprječavaju pojavu gljivičnih oboljenja. Osim kreme možete upotrijebiti i sprejeve za stopala

5. Riješite se gljivica, natisaka i kurjih očiju na stopalima


Problemi koji mnoge muče a veći su od problema tvrde kože na stopalima su pojava natisaka, kurjih očiju, gljivičnih oboljenja i bradavica. Loša i nekvalitetna obuća, nepravilna higijena, neke bolesti, pad imuniteta mogu doprinijeti stvaranju kožnih problema na stopalima. 

Prekomjerno znojenje stopala dovodi do stvaranja neugodnih mirisa i pojave gljivičnih oboljenja. Upotrijebite li dezodorant u spreju ili kremi za stopala spriječit ćete moguću pojavu gljivica na stopalima ali i na noktima. 

Gljivično oboljenje noktiju se liječi mjesecima. Za dobre rezultate potrebno je uložiti mnogo truda. Pojavu gljivičnog oboljenja noktiju spriječit ćete i zaštitnom kremom za stopala i uljem za nokte.

Kurije oči su vrlo bolne i često se vraćaju zbog natisaka i loše obuće. Kupka je odlična priprema stopala želite li se riješiti ovog problema. Dio oko kurjeg oka će omekšati pa ćete ga lakše ukloniti. Koristite flastere s ljekovitom supstancom ili jednostavnu Wartner olovku protiv kurjih očiju. Za sprječavanje kurjih očiju i natisaka koristite silikonske separatore između prstiju ili silikonske naprstke

Bradavice na stopalima ako se ne liječe mogu postati jako tvrdokorne i bolne. Smrzavanje tekućim dušikom je najbolja inovativna metoda uklanjanja bradavica na stopalima. 

Želite li i Vi imati savršena stopala?

 

Komentari
Želite ocijeniti i komentirati objavu?

Vaša ocjena

Vaš email koristiti će se samo u svrhu odgovaranja na Vaš komentar.
Drugi su komentirali…
Nema komentara. Budi prvi!
Newsletter
Želiš 10% popusta za 1. kupnju? Prijavi se na newsletter i dobivaš kod.
Klub vjernih kupaca
Učlanite se i ostvarite popust od minimalno 5% pri svakoj kupnji
Besplatno se učlani u klubSaznaj više o klubu
Zatvori

Nužni kolačići su nam potrebni kako bi stranica funkcionirala na ispravan način te kako bismo u što većoj mjeri održali sigurnosne standarde pridržavajući se svih važećih propisa.

Ova kategorija kolačića može se nazivati i tzv. kolačićima treće strane. Funkcionalni kolačići nam omogućuju da se na web servisu sačuvaju informacije koje su prethodno upisane (primjerice korisničko ime ili jezik) te da poboljšaju mogućnost pružanja bolje usluge. Moramo vas obavijestiti da prilikom korištenja ove kategorije kolačića dolazi do prijenosa podataka u treće zemlje.

Ova kategorija kolačića može se nazivati i tzv. kolačićima treće strane. Kolačići društvenih mreža i marketinški kolačići se koriste u svrhu reklamiranja i prilagođavanja sadržaja korisniku. Koriste se i za ograničavanje oglasa. Moramo vas obavijestiti da prilikom korištenja ove kategorije kolačića dolazi do prijenosa podataka u treće zemlje.