Zbog raznih vanjskih utjecaja te prirodnih procesa starenja kože, koža gubi svoju elastičnost, vlažnost te strukturu. S godinama se pojavljuju bore, a koža gubi tonus.
U borbi protiv znakova vremena sve se više pažnje poklanja odabiru preparata koji sadrže fragmente hijaluronske kiseline.
Što je hijaluronska kiselina?
Hijaluronska kiselina je molekula odgovorna za elastičnost kože i njenu potpornu funkciju te time ključni faktor koji sprječava procese starenja kože. Ona predstavlja dio mreže kolagenskih vlakana i elastina te na taj način održava razinu vlažnosti kože.

Kako ne bi došlo do zabune želimo vam pojasniti razliku između kolagena i hijaluronske kiseline. Ako kolagen zamislite kao rastezljivu gumenu vrpcu, hijaluronska kiselina ima ulogu da ta vrpca ostane upravo takva, rastezljiva i mekana.
Hijaluronska kiselina prisutna je u vašem organizmu i ima je oko 15 grama, no njena količina se s godinama smanjuje.
Kako djeluje hijaluronska kiselina?
Djelujući na više razina hijaluronska kiselina potiče sljedeće:
- održava vlažnost kože
- potiče sintezu kolagena a time i čvrstoću, poznati lift efekt
- odličan je antioksidans: štiti od slobodnih radikala
- poboljšava barijernu funkciju kože
- smanjuje upalne procese na koži
- održava prirodnu hidrataciju kože
- uspostavlja obnavljajuću sposobnost kože
- poboljšava strukturu kože čineći je mekanom i glatkom
Mnoga testiranja su pokazala njeno izvanredno djelovanje na poboljšanje gustoće, čvrstoće, tonusa i hidratacije kože u više od 96 % korisnika.
Hijaluronska kiselina nije namijenjena samo onima koji žele zadržati mladolik izgled kože nego i onima koji imaju problem s rozacejom (crvenilom kože), osobama koje imaju osjetljivu kožu te mladima s aknama.
Hijaluron u kremi ili serumu za svakodnevnu njegu kože
Nekada je sama pomisao na hijaluron podrazumijevala injekcije i odlazak na kozmetičke tretmane.
Inovativnim metodama fragmenti hijaluronske kiseline su uspješno ukomponirani u sastav mnogih krema ili seruma za njegu kože lica. Tako postoje tri tipa biološke raznolikosti hijaluronske kiseline, a to su punjenje (fileri), signaliziranje te hidratacija.
Vichy Liftactiv Supreme Intensive krema protiv bora sa zaštitnim faktorom SPF30 intenzivna je njega koja se bori protiv opuštenosti kože, zaglađuje je i zateže te štiti od daljnjih oštećenja uzrokovanih UV zračenjem. Njezina formula je obogaćena niskomolekularnom hijaluronskom kiselinom koja djeluje kao filer, čineći tako kožu zategnutom, popunjenom i dubinski hidratiziranom.

Kako bi izvukli najbolje iz ove kreme, nanesite je svako jutro na čisto lice, idealno, prije ove kreme, koristite Vichy Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler serum.
Sličnu kombinaciju nude i stručnjaci iz La Roche Posaya. Kombinirano korištenje njihove Hyalu B5 kreme i seruma za hidrataciju popunjava bore, ditratizira i daje koži punoću.
Svakodnevnim nanošenjem krema prilagođenih tipu kože, poboljšava se njezina struktura, vidljivo se smanjuju bore te koža postaje glatka i nježna. Određeni dijelovi lica, kao što je područje oko očiju, zahtijevaju posebnu njegu pa iz La Roche Posay predlažu Hyalu B5 hidratantna krema za područje oko očiju.
Hijaluron djeluje i kao dodatak prehrani
Kapsule, ampule ili tekući koncentrat?
Koji god oblik izabrali, očekujete rezultate u vidu mekše i ljepše kože, zar ne?
Medex Hyaluron kapsule dodatak su prehrani s hijaluronskom kiselinom namijenjen smanjenju izraženosti bora, poboljšanju čvrstoće i elastičnosti te borbi protiv opuštenosti kože.
Yasenka Skinage collagen prestige ampule su tekući dodatak prehrani koji sadrži hijaluronsku kiselinu, ali i vitamine C, B skupine, cink te mangan.
Gaia Naturelle Kolagen shot je koncentrirani dodatak prehrani s kolagenom, hijaluronskom kiselinom, MSM-om i vitaminima za njegu kože, mladoliki izgled, a ujedno utječe i na gipkost zglobova. Zanimljivo je kako dodaci prehrani u tekućem obliku imaju do 10 puta bolju apsorpciju nego oni u prahu ili u tabletama.
Još proizvoda za mekanu kožu